X
تبلیغات
رایتل

استراتژی های جدید لینک بیلدینگ و روشهای ایجاد لینک برای وب سایت ها بدون اینکه دچار مشکل اسپم شدن از طرف گوگل شوند در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. تمام افرادی که در گذشته در زمینه خدمات سئو فعالیت می کردند می دانند که لینک و پیجرنک یکی از پارامترهای مهم از نظر گوگل محسوب می شده، گوگل در سال های اخیر به شدت به دنبال کاهش وزن این پارامتر و جایگزین کردن آن با پارامترهای دیگر که بر اساس تجربه کاربر بنا شده اند است.
  
بهترین روشهای ایجاد لینک
هدف از این مقاله معرفی بهترین روشها برای ایجاد اعتبار برای مطالب یک سایت به صورت طبیعی است که هم بر مبنای تجربه کاربری و هم بر مبانی ایجاد لینک بنا شده اند. در ادامه به معرفی برخی از روش های مناسب در زمینه لینک بیلدینگ می پردازم:

تفاوت لینک طبیعی و غیرطبیعی چیست؟
زمانی که شما مطالب جذاب تولید می کنید و بر روی محتوای مناسب در سایت کار می کنید اتفاقی که می افتد این است که مخاطبین سایت شما افزایش پیدا می کند و افرادی به مطالب شما علاقمند می شوند و آن مطالب را دنبال می کنند. عده ای از این افراد ممکن است سایت شما به دیگران معرفی کنند، عده ای دیگر هم مطالب را در شبکه های اجتماعی و سایت ها و وبلاگ هایی که دارند منتشر می کنند و از این طریق به شما لینک می دهند. به چنین لینکهایی لینکهای طبیعی می گوییم.

لینکهای غیرطبیعی لینکهایی هستند که مدیران سایتها برای بهبود وضعیت سایت خود در گوگل ایجاد می کنند. این لینکها معمولا از روشهایی مثل خرید لینک و تبادل لینک ایجاد می شوند. الگوریتم گوگل پنگوئن همواره به دنبال شناسایی اینگونه لینکها و جریمه کردن سایت های متقلب است.

به جای ایجاد لینک به دنبال ایجاد مخاطب باشید
در صورتی که همواره به فکر ایجاد مخاطب برای سایت خود باشیم و مطالب سایت را با محوریت مخاطب بنویسیم. نه تنها می توانیم مخاطب ارزشمندی برای سایت خود ایجاد کنیم، بلکه با استفاده از این موضوع می توانیم لینکهای طبیعی برای سایت توسط همین مخاطبان ایجاد کنیم. در اینجا سوالی که مطرح می شود این است که چند نفر از شما دوستان و خوانندگان مطالب سایت رضا شیرازی آنها را در دیگر سایت ها با ذکر منبع منتشر می کنید؟

کاربران را درگیر کنید
همواره از کاربران و مخاطبین سایت خود بخواهید که در بحث ها مشارکت کنند. مشارکت در بحث های مختلف باعث می شود که مطالب پرمحتوا تر شوند و به سوالات معمول کاربران پاسخ داده شود. از کاربران بخواهید که نظر خود را برای مطالب مختلف بیان کنند و بازخوردهای لازم را جهت بهبود وضعیت خود از آنها دریافت کنید. آیا شما تجربه خوبی در مورد روش های مفید ایجاد لینک دارید که بتوانید آن را در اختیار سایر کاربران سایت رضا شیرازی قرار دهید؟

از انتشار محتوا با محوریت افزایش چگالی کلمات و بهینه سازی سایت اجتناب کنید
بسیاری از مدیران سایت ها با این تصور که تکرار کلمات کلیدی می تواند باعث بهبود وضعیت سایت آنها در گوگل شود دست به چنین کاری می زنند. مطالبی که در سایت می گذارند به جای اینکه برای مخاطب مفید باشد باعث آزار و اذیت او می شود. در بسیاری از مواقع کلمات را بی دلیل بولد می کنند و یک عبارت را بیش از حد ممکن در جملات مختلف تکرار می کنند.

شما با انجام چنین کاری نه تنها باعث فراری دادن مخاطب می شوید، بلکه مزیتی هم در رتبه گوگل بدست نخواهید آورد.

به دیگران لینک بدهید
در لینک دادن به دیگران هرگز خساست به خرج ندهید. اگر مطلبی را از سایتی کپی می کنید حتما منبع آن را ذکر کنید، اگر مطلب جالبی را مشاهده کرده اید به صفحه مربوطه لینک بدهید. این کار باعث می شود که تعامل مناسبی بین شما و سایر سایتها صورت پذیرد و نهایتا باعث بهبود وضعیت سایت شما خواهد شد. همچنین با چنین کاری هرگز از طرف گوگل به خاطر کپی کردن محتوا جریمه نخواهید شد.

سایت خود را معرفی کنید
سایت خود را در انجمن ها و سایت های مرتبط معرفی کنید و مطالب خود را در اینترنت پخش کنید، سعی کنید از این طریق مخاطب مناسبی برای خود بدست آورید تا افراد بیشتری مطالب شما را دنبال کنند.

زیاده گویی نکنید
به جای تولید محتوای تکراری و حجم بالای نوشته می توانید از تصاویر و ویدئو استفاده کنید و مطالب را به شکل سریعتری به مخاطب منتقل کنید.

بر روی ترافیک تمرکز کنید نه لینک
سعی کنید در بدست آوردن افزایش ترافیک سایت کوشا باشید و از این طریق مخاطبین بیشتری جذب کنید و صرفا به دنبال ایجاد لینک نباشید. به برندسازی مناسب فکر کنید. همواره سعی کنید به دنبال افزایش کیفیت مطالب خود باشید تا بتوانید از این طریق مخاطبین خود را افزایش دهید.

امیدوارم که مقاله فوق در مورد تکنیک های لینک بیلدینگ برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با تکنیک های جدید وضعیت سایت خود را بهبود بخشید. در صورتی که تکینک مناسب دیگری در این زمینه می شناسید از طریق ارسال نظر می توانید آن را با دیگر مخاطبین سایت در میان بگذارید.

نویسنده: رضا شیرازی