X
تبلیغات
رایتل

ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools) برای بهینه سازی سایت، بسیار مهم بوده و شما را در بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل کمک زیادی می کند، به کمک گوگل وبمستر تولز (که به اختصار GWT نیز گفته می شود)؛ می توانید مشکلات سایت خود را مشاهده کنید، تنظیمات زیادی انجام دهید، و پیشنهاداتی را جهت بهبود وضعیت سایت خود دریافت کنید.
  
برای ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز، ابتدا یک حساب در سرویس ایمیل رایگان گوگل یا Gmail ایجاد کنید سپس به Google Webmaster Tools رفته و بر روی گزینه Add a Site که به رنگ قرمز مشخص شده است کلیک کنید، آدرس سایت مدنظرتان را وارد کرده و بر روی Continue کلیک کنید.

در صفحه بعدی شما باید مالکیت یا Ownership خود را ثابت کنید. این کار راه های گوناگونی دارد ولی گوگل به خاطر راحتی و آسانی پیشنهاد می کند تا از روش HTML File Upload (آپلود یک فایل اچ تی ام ال در روت سایت) مالکیت سایت خود را ثابت بکنید. HTML File Upload بسیار آسان بوده و شیوه کار آن به طوریست که شما یک فایل اچ تی ام ال را از گوگل وبمستر تولز دانلود می کنید و در ریشه (Root) سایت خود آپلود می کنید.

سپس روی گزینه Verify کلیک می کنید تا سایت شما در GWT ثبت شود. بعد از Verify شدن سایت، فایل اچ تی ام ال که آپلود نموده اید را حذف نکنید، زیرا مدتی بعد سایت شما از حالت Verify خارج می گردد و به مشکل می خورید لذا بودن این فایل همیشه لازم است.

از این پس می توانید به آمارهای زیادی که گوگل به شما ارائه می دهد دسترسی داشته باشید. به کمک این ابزار و با آنالیز کردن اطلاعات و آمارهای مفیدی که گوگل به شما می دهد می توانید به داشتن رنک گوگل بالا امیدوار باشید و برای ارتقای رتبه سایت تان و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو برنامه ریزی کنید و همچنین برای برطرف کردن مشکلات وب سایت یا وب سایت های دیگری هم اگر دارید خیال تان راحت باشد زیرا بزرگترین کمک و مشاور سایت و سئو را در کنار خود دارید.