X
تبلیغات
رایتل

سوال مهمی که برای بسیاری از مدیران سایتها و وبلاگها مطرح می شود اینست که آیا افت رتبه سایت دلیلی است بر اسپم و پنالتی شدن توسط گوگل؟ اولین نکته ای که هنگام افت بازدید یک سایت و یا کاهش ورودی های گوگل به ذهن وب مسترها می رسد اینست که سایت آنها از طرف گوگل اسپم شده و گوگل سایت آنها را پنالتی کرده است. ولی همیشه اینطور نیست. در این مطلب که جز مطالب آموزش سئوی وبلاگم می باشد به این موضوع  می پردازم.

اخیرا همین سوال از مت کاتز مدیر تیم مبارزه با اسپم گوگل پرسیده شد. پاسخی که مت کاتز به این سوال داد بطور خلاصه در زیر آمده است:

  

پاسخ به این سوال کمی دشوار است، برای فهمیدن اینکه سایت شما پنالتی شده یا نه باید ترفندهای مختلفی را بکار ببرید، چراکه تعداد زیادی از الگوریتمهای مبارزه با سایتهای اسپم گوگل که همه در تعامل هستند وجود دارند و تاثیر پایانی را بر روی رتبه بندی گوگل خواهند گذاشت.


پس در صورتیکه تغییری در نتایج گوگل مشاهده کردید این تغییرات لزوما نتیجه پنالتی شدن یا اسپم شدن نیست، ایجاد تمایز بین الگوریتمهای گوناگون گوگل مانند “گوگل پاندا” که بر روی تولید محتوای مفید تمرکز دارد و “گوگل پنگوئن” که به مبارزه با سایتهایی که خرید و تبادل لینک می کنند می پردازد کار بسیار سختی است.


بهترین پیشنهاد ما برای مواقعی که تغییرات ناگهانی بر روی نتایج سایت خود مشاهده می کنید این است که به وب مستر تولز مراجعه کنید و خطاهای خزنده گوگل را مشاهده کنید. crawler errors می تواند باعث افت موقت سایت شما شده باشد و در صورتی که تغییری در سایت خود ایجاد کرده اید این موضوع می تواند باعث افت سایت شما در رتبه بندی گوگل شود. از طرف دیگر ممکن است رقبای شما تغییر مناسبی در سایت خود داده باشند که باعث شده رتبه آنها بهبود یابد و در این دو حالت سایت شما اسپم نشده است و جای نگرانی نیست.


در صورتی که در “ابزار وب مستر تولز” گوگل پیغامی مبنی بر جریمه شدن از طرف گوگل دریافت کرده اید. طبق مراحل زیر باید عمل کنید:
- دلیل اسپم شدن سایت خود را بررسی کنید و سعی کنید حتما مشکلات سایت خود را برطرف کنید.
- پس از اطمینان حاصل کردن از برطرف شدن مشکلات سایت، برای گوگل پیام بررسی مجدد بفرستید.
- بررسی پیغام شما ممکن است تا 5 هفته طول بکشد
- پس از بررسی نهایی نتیجه از طریق پیام وبمستر تولز به شما اعلام خواهد شد.