X
تبلیغات
رایتل

آیا تا به حال با آدم هایی که برای بالا بردن خود دیگران را خرد می کنند و پائین می کشند برخورد کرده اید؟ بسیاری از انسان های ناتوان از این شیوه برای بالا بردن خود استفاده می کنند و سعی می کنند طرف مقابل را خرد کنند تا جایگاه خود را بالا ببرند. اما این موضوع چه ارتباطی با گوگل پنگوئن دارد؟

بسیاری از افرادی که در زمینه سئو فعالیت می کنند سعی در ایجاد کمپین های لینک برای ارتقاء رتبه سایت داشتند، اکنون با آمدن الگوریتم پنگوئن گوگل کسب و کار آنها لطمه شدیدی خورده و نه تنها دیگر نمی توانند کاری برای مشتریان شان انجام دهند بلکه ایجاد لینک توسط آنها باعث اسپم شدن سایت مشتری خواهد شد و کمپین های آنها نتایج برعکسی خواهد داشت.
  
یک راه حل وجود دارد آن هم استفاده از منطق زیر: برای اینکه خودت را بالا بکشی دیگران را پایین بکش!

اگر یک سایت به عنوان اسپم شناخته شود هر لینک خروجی از آن به معنای اسپم بودن سایت مقصد است. لذا می تواند از این کمپین ها برای اسپم کردن سایت های رقبا استفاده کرد.

این موضوع می تواند بزرگترین ضعف الگوریتم گوگل پنگوئن باشد! این الگوریتم سبب می شود سئوکارهای دیگر نتوانند سایت های دلخواه خود را ارتقا دهند و محتوای آنها را بهینه کنند اما به آنها این اجازه را می دهد تا خارج از محدوده خود عمل کرده و بتوانند هر سایتی را که می خواهند پایین بکشند. احتمالا با من موافق هستید که این موضوع خیلی جالب نیست و حتی خطرناک و ناجور هم هست! چون زین پس هر فردی می تواند سایت های رقیبانش را تحت تاثیر قرار داده و به آنها لطمات جبران ناپذیری وارد کند.

به نظر شما آیا گوگل راه حلی برای این موضوع دارد؟
آیا گوگل برطرف کردن این ضعف را در دستور کار خود قرار خواهد داد؟
آیا شما نیز، چنین فکر می کنید و این اشکال را ضعف بزرگی می دانید؟