X
تبلیغات
رایتل

بی شک یکی از مهمترین ابزارها برای هر مدیر آمار است. آلکسا هم آمار ارائه می کند، روش کار آلکسا ساده است و شاید غیر منصافنه به نظر برسد، ولی آمار آلکسا خصوصا در رتبه های زیر 100 هزار بسیار به واقعیت نزدیک است و از همین رو مورد توجه وب مستر ها قرار گرفته است.

آلکسا بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار آلکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند، به وب سایت ها رتبه می دهد و امکان بررسی آمار و تعداد بازدید کاربرانی که این نوار ابزار را نصب نکرده باشند، ندارد.

هر چند آلکسا در توصیف خود به سایر منابع نیز اشاره نموده ولی واضح نیست چه منابع دیگری برای آلکسا اطلاعات جمع آوری می کنند:
"Alexa computes traffic rankings by analyzing the Web usage of millions of Alexa Toolbar users and data obtained from other, diverse traffic data sources"

به تعبیر دیگر آلکسا لیستی از وب سایت های اینترنتی است که بر اساس ترافیک و تعداد بازدید مرتب سازی شده و اگر وب سایتی در منطقه خود مثلا ایران جزو 50 یا 100 وب سایت اول آن نمایش داده شود مشخص کننده ارزش بالای این سایت از لحاظ تجاری نیز خواهد بود زیرا وب سایت های دیگر سعی می کنند با پیدا کردن سایت های پرترافیک از آنها برای دریافت لینک یا نمایش تبلیغات استفاده کنند که موجب افزایش در آمد و ارزش سایت های پربازدید خواهد شد.