X
تبلیغات
رایتل

تعریف موتور جستجو: موتورهای جستجو یا Search Engine ها سایت هایی هستند که وظیفه آنها جمع آوری اطلاعات از سطح اینترنت و راهنمایی کاربران به سوی سایت های موردنظر است. بدین منظور آنها از یک نرم افزار مخصوص بنام روبوت یا عنکبوت استفاده می کنند. یه این نرم افزار خزنده (Crawler) یا عنکبوت نیز گفته می شود. و وظیفه آن پیمایش اینترنت و ارسال اطلاعات صفحات برای نرم افزار دیگری است که وظیفه اش طبقه بندی و مرتب سازی اطلاعات است.

هنگامی که شما به این موتور جستجو مراجعه می کنید، برای مثال Google، جایی برای وارد کردن عبارت مورد نظر در اختیار شما قرار می گیرد. هنگامی که شما عبارت مورد نظر خود را در اختیار سایت جستجو گر قرار دادید در زمانی بسیار کوتاه و در حد چند صدم ثانیه نتایج جستجو ظاهر می شوند.

این نتایج در حقیقت لیستی از صفحات اینترنت است که حاوی عبارت مورد نظر شما بوده اند. و به ترتیب اهمیت (اهمیت از نظر موتور جستجو) لیست شده اند. در باره این اهمیت و نقش آن در رتبه بندی سایتها و وبلاگها که منجر به پدید آمدن علمی به نام سئو شده است، در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد زیرا هدف وبلاگ ما یعنی http://iranseo.blogsky.com نیز بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو می باشد.