X
تبلیغات
رایتل

همه ما می دانیم که نظرات به یک سایت اعتبار و ارزش می‌بخشد، نظرات به شما کمک می‌کنند تا بدانید دیگر افراد درباره پست‌های شما چه فکر می‌کنند، می توانید از نظرات درون وبلاگ تان ایده بگیرید. جمع آوری نظرات کار مشکلی است چون باید بازدید کننده ای که به سایت شما سر میزند را به نوشتن نظر خود ترغیب کنید. دلایلی زیر باعث می شود کسی برای شما کامنت به یادگار نگذارد.


شما به نظرات پاسخ نمیدهید

شما به یک اتاق می‌روید و در مورد یک موضوعی صحبت می‌کنید، اما بلافاصله آنجا را ترک می‌کنید و به نظرات شنوندگان پاسخ نمی دهید، کسی دوست ندارد با یک دیوار به حرف زدن بپردازد. پس برای پاسخ دادن به نظرات، روزانه کمی‌از وقت خود را کنار بگذارید.
  
نوشتن نظر در سایت شما بسیار مشکل است
بخش نظرات خود را ساده و سریع طراحی کنید که کاربران با سرعت به آن دست بیابند. افزونه akismet در وردپرس می تواند جلوی نظرات اسپم را بگیرد، چه نیازی به captcha و ... است؟ ما نمی توانیم کاربران را برای پیدا کردن کد کپچا و نوشتن آن برای هر نظر سرگرم کنیم! وقت کاربران با ارزش است؛ پس سعی کنید که بخش نظرات خود را هوشمندانه و ساده طراحی کنید.

روابطی با دیگر مدیران سایت‌ها یا وبلاگ‌ها ندارید
با مدیران وبلاگ‌ها رابطه داشته باشید، در وبلاگ آن‌ها نظرات خوب بگذارید تا آنها هم به وبلاگ شما توجه داشته باشند و نظرات خود را برای شما ارسال کنند.

به نظر دهندگان هدیه نمی دهید
خیلی از وبلاگ نویس‌ها به دنبال Backlink برای وبلاگ خود هستند. اکثر وبلاگ‌های لینک افراد را در بخش نظرات درج نمی‌کنند. در صورت امکان به کاربران خود اجازه دهید که لینک خود را به همراه کامنت بفرستند و نام آن‌ها را به وبلاگشان لینک کنید، حتی اگر nofollow باشد. زیرا، اگر چند بازدید کننده بر روی لینک ایشان کلیک کند، مدیر وبلاگ دریافت کننده لینک مسلما به وبلاگ شما باز میگردد و نظرات بیشتری درج می‌کند.

خوانندگان نظر نمیدهند چون نظر دیگری در پست شما وجود ندارد
خنده دار نیست که به یک مهمانی بروید در حالتی که هیچ کس در آن وجود ندارد!؟ ما زمانی احساس راحتی و لذت می‌کنیم که دیگر افراد نیز به مهمانی بیایند. این مسئله برای وبلاگ‌ها نیز صحت دارد. خیلی از مردم حرف نظردهنده اول را تایید می‌کنند و از او پیروی می‌کنند. پس نظر اول را از یک فرد آشنا بخواهید که برای شما درج کند.

از کاربران نمی‌خواهید که نظرشان را بگویند
اگر می خواهید که کاربران در وبلاگ شما نظر بدهند، یک یا دو سوال در پایان مطلب از آنها بپرسید و بخواهید که نظرات شان را درباره مطلب ارائه کنند و یا در مورد یک اتفاق نظر سنجی کنید و یا از کاربران بخواهید که تجارب خود را درباره مطلب شما ارائه کنند.