X
تبلیغات
رایتل

خیلی از وبمستر‌ها از کاهش رتبه آلکسای سایت خود ترس دارند و سعی می کنند که رتبه خود را در این سایت حفظ کنند. در اینکه آلکسا سایت خوبی است شکی نیست و این سایت می تواند یکی از بهترین سایت‌های رتبه دهی باشد. اما بهتر است که کمی‌بیشتر در مورد کاربرد این سایت در ایران فکر کنیم. آیا واقعا آلکسا در ایران یک سایت رتبه بندی کاملا مناسب است و می تواند سایت‌ها را کاملا بر اساس فاکتور‌های خود به درستی رتبه بندی کند؟
  
شاید کمی‌ ذهن تان درگیر این مسئله شد و قطعا پاسخ تان خیر است! اگر کمی‌با دقت تر به این مسئله نگاه کنیم، می بینیم که واقعا نمی شود بر روی رتبه دهی این سایت زیاد مانور داد. البته این مسئله تا مقداری بستگی به شرایط کشور و سایت شما دارد.


طبق گفته خود مدیران آلکسا تنها معیار رتبه بندی این سایت فقط بازدید از طریق تولبار است. اما باز هم این سوال پیش می‌آید که چند درصد کاربران اینترنت تولبار آلکسا را نصب دارند؟ آیا زمانی که در محل کار خود (اداره و یا شرکت) در حال فعالیت در اینترنت هستید، تولبار آلکسا را نصب دارید؟ بر روی سیستم‌های یک کافی نت چطور؟ آیا تولبار آلکسا نصب است؟


حال چه کسانی از تولبار آلکسا استفاده میکنند؟ جواب سوال شما کاربران حرفه ای اینترنت، همچون وبمستر‌ها و کسانی که استفاده مفیدی از این ابزار دارند. پس میبینیم که این رتبه بندی، آنگونه که بین وبمستر‌ها باب شده است مهم نیست. اگر شما سایتی داشته باشید و اکثر بازدید شما را وبمستر‌ها تشکیل دهند، رتبه مناسبی در آلکسا خواهید داشت. اما اگر شما یک سایت دیگر، مثلا در موضوع سرگرمی‌، داشته باشید و همین مقدار بازدید را نیز داشته باشید، رتبه شما بسیار پایین تر از سایتی است که جوابگوی وبمستر‌هاست. زیرا اکثر وبمستر‌ها تولبار را نصب دارند، اما در مورد سایت سرگرمی‌ که اکثر بازدید کننده‌ها را افراد عام تشکیل می دهند چطور؟ چند درصد از افراد تولبار را نصب دارند؟

تمامی‌این موارد و سوال‌ها برای این بود که ذهن شما از درگیری با رتبه‌ها دور شود و بیشتر به سمت کاربرمداری پیش رود. سایت شما زمانی موفق خواهد بود که بازدید کننده هدف داشته باشید و آنها از خدمات شما استفاده کنند و یا محصولات تان را بخرند، نه زمانی که شما بهترین رتبه را در آلکسا داشته باشید ولی کسی محصول شما را نخرد پس سایت شما چه ارزشی دارد؟


برچسب‌ها: رتبه آلکسا، سئو